Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı (2019)

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı kapsamında proje başvurularının kabulüne başlandı. Proje son başvuru tarihi 15 Mart 2019 olarak belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı (2019)
0 953

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı (2019) kapsamında proje başvurularının kabulüne başlandı. Proje son başvuru tarihi 15 Mart 2019 olarak belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı duyurusu, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nün (TAGEM) internet sayfasında yer aldı.

Ar-Ge Destek Programı proje başvuruları

Buna göre, Ar-Ge Destek Programı 15. Proje Çağrısı kapsamında proje kabulleri başladı. Programın 15. Proje Çağrısı kapsamında son başvuru tarihi ise 15 Mart 2019 (saat 18.00) olarak belirlendi.

Çağrı kapsamında başvuru yapılacak proje önerisi konusunun, 15. Çağrı Öncelikli Ar-Ge Konuları kapsamında olması gerekmektedir. Söz konusu Öncelikli Ar-Ge Konuları, iki grup halinde belirlendi.

Öncelikli Ar-Ge konuları

15. Çağrı kapsamında “Tarım Ekonomisi” başlığı altındaki konular, I. Grup Öncelikli Ar-Ge Konuları olarak belirtildi. Bu konulardaki projelerde Bakanlık desteğinin üst limiti 300 bin TL olacak. Hazırlanacak projeler için proje bütçesinin tamamı üst limit dahilinde Bakanlıkça karşılanabilecek ve bu kapsamdaki projelerde ortaklık şartı aranmayacak.

“Tarım Ekonomisi” başlığı dışındaki konular ise II. Grup Öncelikli Ar-Ge Konular olarak belirlendi ve bu konulardaki projelerde Bakanlık Destek üst limiti 3 milyon TL olacak. II. Grup Öncelikli Ar-Ge Konular kapsamında hazırlanacak projeler için proje bütçesinin en fazla %70’i üst limit dahilinde Bakanlıkça karşılanabilecek, proje bütçesinde en az %30 oranında başvuran/proje ortağı kurum katkısı gösterilecek. Ayrıca projelerde ortaklık şartı aranacak.

Proje ortaklık kuralları

Bu kapsamdaki projelerdeki ortaklık kuralları şöyle:

Üniversiteler, özel sektör veya sivil toplum kuruluşlarından en az biri ile işbirliği olmadan II. Grup Öncelikli Ar-Ge Konular kapsamında müstakil olarak proje başvurusunda bulunamayacaklar. Gerekli durumlarda bu işbirliğine ilave olarak diğer kurum/kuruluşlar da proje ortağı olarak dahil edilebilecek.

Özel sektör, Sivil Toplum ve Çiftçi Kuruluşları ile Meslek Kuruluşları, TAGEM’e bağlı araştırma enstitüleri veya araştırma yetkisi verilmiş Bakanlık kuruluşları ile işbirliği olmadan II. Grup Öncelikli Ar-Ge Konular kapsamında müstakil olarak proje başvurusunda bulunamayacaklar. Gerekli durumlarda bu işbirliğine ilave olarak diğer kurum/kuruluşlar da proje ortağı olarak dahil edilebilecek.

Başvuru usulü

Tarım ve Orman Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 15. Çağrısı (2019) kapsamında Proje Başvurusu için gerekli belgeler şuradaki adresten indirilerek Başvuru Kılavuzundaki talimatlara göre doldurulacak ve istenen diğer belgelerle birlikte bir başvuru klasörü içerisinde TAGEM’e iletilecek.

Başvuru adresi

Proje Başvuru Klasörü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne (TAGEM) (Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, Eskişehir Yolu 10. Km, 06800, Çankaya/ANKARA) hitaben yazılmış yürütücü kurum üst yazısı ekinde, elden, kargo veya posta yolu ile ulaştırılacak.

Kılavuzun TAGEM internet sitesinde ilan edilmesiyle başlayan 15. Çağrı kapsamındaki başvuruların alınmasında son tarih olan 15 Mart 2019 Cuma günü saat 18.00’den sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Bu içerik PopulerTarim.com tarafından oluşturulmuştur. PopulerTarim.com'un belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.
Konu Hakkındaki Düşünceleriniz? Yorumla...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.