Karayipler’de “plastik denizi” keşfedildi!

0 1.619

Takip eden fotoğraflar, genellikle cennete kıyasla pastoral bir adadan çekildi. Ancak son birkaç yılda, bu görüntü bir “plastik denizi” tarafından mahvoldu. Bir zamanlar, sular berrak ve buz mavisiydi. Şimdi, tıka-basa dolu ve aşırı kirli.

Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi!
Bilgisayarımızda masaüstü görselimiz olan harika Karayipler 🙁

Ne sıklıkla plastik kullanıyorsunuz? Ortalama tüketiciyle karşılaştırırsanız, “her gün” yanıtını verebilirsiniz. Evet, plastik içeren ürünler uygun ve ucuzdur. Ancak, insan yapımı malzeme gezegenimizde hasara yol açıyor. Fotoğrafçı Caroline Power tarafından geçen yıl Honduras Adası’ndaki Roatan adasında çekilen görüntüler bu gerçeği aydınlatıyor.

Power ve bir dalış ekibi “8 km”lik bir alandan, yüzen çöplerin içinden geçtiler. Geçtikleri alanlardan birinde tek parça “plastik denizi” 3,2 km genişliğindeydi. Buldukları eşyalardan bazıları arasında patlak futbol topları, soda şişeleri, diş fırçaları, terk edilmiş bir televizyon ve ayakkabılar vardı.

Bir e-postada, Power, Honduras ülkesinin yalnızca kıyılarındaki plastik nehirleri suçlamadığını belirtti. Dünya çapındaki her ülkedeki ortalama bir insanın sürdürülemez yaşadığını ve yeniden kullanılabilecek, satılacak, geri dönüştürülmüş ya da yenilenmiş malları atmayı öğrendiğini belirtti. Çektiği fotoğraflar, değişmesi gereken zihniyetlere ve tüketicilerin alışkanlıklarını yeniden düşünmelerine yardımcı oluyor.

Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi! Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi! Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi!

Görüntüleri çektikten sonra, Powers onları sosyal medyaya gönderdi:

BU DURMAK ZORUNDADIR. Günlük hayatınızı düşünün ”dedi. “En son yaptığınız piknikte yanınızda neler götürdünüz? Bu piknikte yemekleri servis ederken ne kullandınız?

Muhtemelen dışarıda yediğiniz yemek, strafor ve plastik bir çatal ile servis edildi ve sonra plastik bir torbaya konuldu. Hala plastik çöp poşetleri kullanıyor musunuz? Elbette bu kadarla kalmadı ve Powers devam etti. “Plastik soda şişeleri? Kilitli torbalar? Yemeğin üzerini plastik kaplama mı? Kağıt yerine plastikle sarılmış tuvalet kağıdı alıyor musunuz? Meyve ve sebzelerinizi marketten çantaya mı koyuyorsunuz?

Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi! Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi! Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi!

Bu videoya göz atın:

Aktivistin öncelikli hedefi, dünyanın kirli okyanusları hakkında farkındalık yaratmaktır. Bu nedenle, görüntüler için ödeme almak yerine, haber bültenlerinden ve yayınlardan Roatan Deniz Parkı’na bağış yapmalarını istedi. “Roatan Deniz Parkı, plastik karşıtı bir kampanya ve çevre eğitimi programları da dahil olmak üzere çok sayıda koruma programı yürüten yerel kar amacı gütmeyen kuruluşumuz” dedi. Caroline, bu hikayenin okuyucularını plastik kirliliği ile mücadele eden ve deniz yaşamını korumak için mücadele eden yerel kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapma konusunda da teşvik ediyor.

Karayipler'de "plastik denizi" keşfedildi!
Aktivist Caroline

Düşünceleriniz neler? Lütfen aşağıya yorum yapın ve bu haberi paylaşın!

Kaynak: Popüler Tarım Bilimleri

Bu içerik PopulerTarim.com tarafından oluşturulmuştur. PopulerTarim.com'un belirtmiş olduğu "Kullanım İzinleri" ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.
Konu Hakkındaki Düşünceleriniz? Yorumla...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.